Short content (telephone, email ...)

Mensapen draaien opzettelijk rondjes om zichzelf duizelig te maken, aldus onderzoekers aan de Universiteit van Warwick en Birmingham.

Het onderzoeksteam kwam een video tegen van een gorilla zilverrug die in een zwembad ronddraaide, en terwijl ze verder onderzoek deden op YouTube, kwamen ze veel meer video’s tegen van gorilla’s, chimpansees, bonobo’s en orang-oetans die allemaal ronddraaiend gedrag vertoonden.

Dr. Adriano Lameira, universitair hoofddocent psychologie aan de Universiteit van Warwick…

Read more

In 2022 hebben we van Stichting Wildlife een geweldige donatie van € 5.000 mogen ontvangen om te schenken aan een aantal van onze projecten. Stichting Wildlife zet zich in voor diverse natuurbeschermingsprojecten en organiseert allerlei activiteiten in diverse parken zoals Safaripark Beekse Bergen. Met de donatie ondersteunen we belangrijk onderzoek naar de westelijke laaglandgorilla en de aanpak van wildlife crime in Kameroen. Hoe? Dat lees je…

Read more

Hoe vier je echt, écht lekker eten? Voor gorilla’s is dat door te zingen! Soms zingen of neuriën gorilla’s namelijk als ze voedsel vinden waar ze echt van smullen. Deze kleine geluiden van verrukking en tevredenheid zijn extra speciaal omdat gorilla’s al een groot deel van hun dag eten.

Vorige maand keerden de gorilla’s bij GRACE terug naar een van de twee buitenverblijven, een oorspronkelijke boshabitat van bijna 10 hectare…

Read more

Berggorillagroepen zijn allemaal uniek en variëren in grootte, onderlinge relaties, karakters van individuen en van de groep in het algemeen. Sommige groepen bestaan al vele jaren, terwijl andere veel nieuwer zijn. In dit artikel een inkijkje bij de groep van Titus.

De groep van Titus is vernoemd naar een indrukwekkende zilverrug die stierf in 2009. Titus stond bekend als de ‘gorillakoning’, zoals te zien in een PBS-documentaire uit 2008 over…

Read more

De Last Great Ape Organisation (LAGA) ontwikkelde, in de afgelopen twee decennia, een werkend model voor samenwerking met overheden om de illegale handel in wilde dieren te bestrijden. Hierbij ligt de focus op het opzetten van operaties om handelaren op te sporen, te arresteren en te zorgen voor juridische vervolging. Ook is een belangrijk onderdeel het genereren van media-aandacht om zo aan de…

Read more

De fruitboomgaard, die in 2021 is opgericht ter nagedachtenis aan Christina Kuip, vrijwilliger en trouwe supporter van onze stichting, maakt inmiddels integraal deel uit van de GRACE-boerderij, ook wel de “Gorilla Food Farm” genoemd die in 2016 is opgericht. De boerderij staat onder leiding van de energieke Louise Kavugho Kamise.

Door de jaren heen heeft de Gorilla Food Farm als voorbeeld gediend voor de lokale bevolking om hun eigen landbouwtechnieken…

Read more

Afgelopen november is in het Belasting & Douane Museum in Rotterdam de tentoonstelling “Dierbare Goederen” geopend. Met deze tentoonstelling schenkt het museum aandacht aan de rol van de Douane in de bestrijding van grensoverschrijdende illegale handel in beschermde dieren (levend of dood) en producten. Het museum draagt daarnaast bij aan de bewustwording onder een zo breed mogelijk publiek, dat het verboden en verkeerd is om beschermde dieren en planten…

Read more

Amare, een 16-jarige gorilla, krijgt minder schermtijd nadat hij uren naar de telefoons van dierentuinbezoekers heeft gekeken.

Medewerkers van Lincoln Park Zoo in Chicago hebben maatregelen moeten nemen om een gorilla weg te houden van telefoons van bezoekers. De gorilla, genaamd Amare, bleek namelijk een heuse smartphone verslaving te hebben ontwikkeld doordat bezoekers hem mee lieten kijken op hun schermpjes. Amare maakt onderdeel uit van een…

Read more

Fantastisch nieuws van het Mbeli Bai project! De populatie westelijke laaglandgorilla’s in Mbeli bai is namelijk gedurende 25 jaar toegenomen. Dit in tegenstelling tot recent onderzoek dat juist laat zien dat de aantallen westelijke laaglandgorilla’s over hun totale leefgebied jaarlijks met 2,7% afnemen.

Langetermijnstudies van populatiedynamiek kunnen inzicht verschaffen in de levensgeschiedenis van een soort, de populatie-ecologie, socio-ecologie, natuurbeschermingsbiologie en natuurbeheer. Onderzoekers onderzochten gedurende 25 jaar…

Read more

In het Nouabalé-Ndoki National Park in de Republiek Congo hebben wetenschappers decennialang de sociale interactie tussen chimpansees en gorilla’s geobserveerd. Uit dit langdurige onderzoek blijkt dat individuen van beide soorten elkaar duidelijk herkennen.

In de mistige bossen van het Congolese regenwoud zit een kleine groep chimpansees in een boom. Volwassen chimpansees eten vruchten in de hoogste toppen van de boom, terwijl een paar jonge apen in de buurt spelen. Maar…

Read more
Page 1 of 12 1234510...Last page